Primacol Lowlanders Białystok

Rok założenia: 2006

     Historia klubu rozpoczyna się z dniem 11 lutego 2006 roku gdy na forum kibiców miejscowego klubu piłki nożnej, Jagiellonii Białystok, pojawił się temat z propozycją utworzenia w Białymstoku drużyny futbolu amerykańskiego. 
Nie zważając na zimową aurę na pierwszy trening przybyło ponad 10 osób chętnych do gry. Drużyna trenowała regularnie aż do czerwca kiedy to ówczesny trener przechodzi do drużyny Devils Wrocław. 
Wraz z tym wydarzeniem zapał do gry znacznie ostygł a dalej doprowadziło to do zawieszenia działalności drużyny na czas nieokreślony. 
Najwytrwalsi, którzy nie chcieli tracić kontaktu z futbolem amerykańskim odpowiadali na zaproszenia wspólnych treningów, oraz występu z Devils Wrocław przeciw Kozłom Poznań w EFIS Bowl 25 sierpnia 2006. Pojawiły się plany zmiany klubu a pamięć o Lowlanders Białystok powoli zanikała.

W pierwszy weekend października drużyna reaktywowała się! Na treningu pojawiła się grupa ludzi chcąca kontynuować to co zaczęło się na początku lutego. Dzięki audycjom w lokalnych rozgłośniach radiowych oraz występach w programach TVP Białystok drużyna pozyskuje nowych zawodników. 
Do Białostockiego Urzędu Miejskiego wpłyną wniosek o zalegalizowanie stowarzyszenia "Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok". Powstała wówczas także strona internetowa drużyny.

12 listopada 2006 roku Lowlanders Białystok wraz z drużyną Jackals Łomża rozegrali mecz pokazowy przeciw 1. KFA Fireballs Wielkopolska (pierwotnie miał być to mecz o 3. miejsce pomiędzy Devils Wrocław a 1. KFA Fireballs Wielkopolska), przed finałem Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w Warszawie. Mecz skończy się zwycięstwem bardziej doświadczoną drużyną z Poznania.
Dla większości zawodników z Białegostoku był to jednak pierwszy sprawdzian swoich możliwości na normalnym boisku przy profesjonalnej obsadzie sędziowskiej.
12 maja 2007 roku w Białymstoku odbył się mecz futbolu amerykańskiego z drużyną mistrza Polski – Warsaw Eagels, którzy zwyciężyli 20:6. 
Widowisko to przyciągnęło wielu zainteresowanych tą dyscypliną, a co za tym idzie, w drużynie pojawiły się nowe twarze.
9 czerwca 2007 roku drużyna Lowlanders Białystok pokonała Kraków Knights 22:0 w turnieju futbolu amerykańskiego w Krakowie. W kolejnym meczu białostoczanie ulegli Devils Wrocław 20:0.

Wraz z 2008 rokiem Lowlanders Białystok dołączyła do rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. 
Pierwszy sezon w PLFA II(czyli drugiej lidze) Dywizji Północnej okazał się wielką niespodzianką. Landersi wygrali pięć z sześciu meczów i awansowali tym sposobem do PLFA I! 
Niestety brak pełnoetatowego trenera, kontuzje zawodników oraz brak sponsorów mogących w znaczącym stopniu wesprzeć drużynę tak aby mogła rozwinąc skrzydła, skutkuje nie do końca udanym sezonem 2009. Dużyna zbiera cenne doświadczenie i zaznacza swoją obecność w lidze, jednak w kolejnym sezonie jest zmuszona do powrotu do gry w PLFA II.
Sezon 2010 to kolejne pasmo sukcesów. Choć przeciwności natury organizacyjnej nie zostały zażegnane, drużyna zwycięża w swojej dywizji w sezonie regularnym ulegając tylko i wyłacznie w jednym meczu , tym samym awansując do finału. 

W finałowym, wyjazdowym meczu, rozegranym w Bielawie, Landersi nieznacznie ulegają gospodarzom zdobywając V-ce mistrzostwo drugiej ligi. 
Dzięki temu, drużyna ponownie awansuje do PLFA I, gdzie w 2011 roku, stanie w szranki z najlepszymi zespołami Futbolu Amerykańskiego z całego kraju.